Otthonteremtési konferenciát tartott a Jobbik Budapesten

Egyebek között a Jobbik által elkészített átfogó otthonteremtési és bérlakás-építési programot, valamint a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Egyesületének befogadó-település programját is megvitatták a résztvevők a Jobbik alapítványa által szervezett pénteki konferencián.

A Gyarapodó Magyarországért Alapítvány által összehívott Itthon legyen az otthonod! című konferencián az ellenzéki párt részéről Z. Kárpát Dániel frakcióvezető-helyettes ismertette a programjukat. Ennek részeként minősített magyar vállalkozókkal építtetnének lakásokat, amelyeket a 6-8 éves futamidővel, a piaci ár feléért bérelhetnének az első lakásra vágyó párok, vagy családok. A bérleti futamidő lejárta után pedig a bekerülési költségért cserébe meg is lehetne vásárolni a lakásokat akár állami kamattámogatott hitelekkel is.

A jobbikos politikus hangsúlyozta, hogy ezzel egyrészt "hatalmas lökést" lehetne adni a magyar építőiparnak, másrészt pedig haza lehetne csábítani a külföldre vándorolt fiatalokat, illetve gyermekvállalásra lehetne ösztönözni a párokat és családokat, majd hozzátette, hogy számításaik szerint a pozitív gazdasági hatásokon keresztül így 10 éven belül visszahozná a ráfordított állami támogatást a program. 

A konferencián szintén felszólaló Kovács László, a Banki Károsultak Fogyasztóvédelmi Egyesületének elnöke a saját programjukat ismertette. Eszerint egyesületük általában vidéki, kisebb települési önkormányzatokkal köt együttműködési szerződést. A programhoz csatlakozó - legtöbbször rossz anyagi helyzetük miatt - költözni vágyó családok ezeken a településeken költözhetnek az eladó lakásokba.. Kovács László hangsúlyozta, alapfeltétel, hogy az önkormányzat - például szociális szövetkezeteken keresztül - biztosítson munkát az oda érkező családoknak, akik havi bérleti díjat fizetnének. Amikor pedig a befizetett bérleti díjak összege eléri az ingatlan vételárát, akkor az a család tulajdonába kerül.