Ötezer milliárd forint felett a befektetési alapok vagyona
Folytatódott a vagyon gyarapodása a befektetési alapok piacán áprilisban is, így a kezelt vagyon a hónap végén meghaladta az 5000 milliárd forintot - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) hétfőn az MTI-vel.
Áprilisban 63 milliárd forintnyi friss tőke érkezett az alapokba, ezen belül a legtöbb befektetés az abszolút hozamú és a vegyes alapokba. A befektetési alapok összvagyona a hozamokat is figyelembe véve 62 milliárd forinttal, 1,3 százalékkal nőtt áprilisban, a hónap végén a BAMOSZ-tagok 5018 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.
Az abszolút hozamú alapokba a tőkebeáramlás 19,5 milliárd forintot tett ki. A kategória vagyona 3,6 százalékkal gyarapodott, 629 milliárd forint volt a hónap végén. A vegyes alapokba szintén jelentős mértékű, 18,5 milliárd forintnyi tőke érkezett. A hozamokkal együtt a vagyon 5,1 százalékkal nőtt, 410 milliárd forintra. A kötvényalapok továbbra is népszerűek, az utóbbi hónapokban főleg a rövid futamidejű hazai kötvényalapokat keresik a befektetők és így volt ez áprilisban is a BAMOSZ közleménye szerint. A havi tőkebeáramlás 15,2 milliárd forintot tett ki, a kötvényalapok vagyona 2 százalékos növekedéssel 1005 milliárd forintot ért el.
A pénzpiaci alapok vagyona 0,1 százalékkal 1615 milliárd forintra csökkent. Ezen belül a hazai likviditási alapoknál tőkekiáramlást, a dollár és euró övezeti alapoknál beáramlást regisztrált a BAMOSZ. A részvényalapokba hiába érkezett 1,5 milliárd forintnyi friss tőke, azt a negatív hozamok erodálták, így összességében a részvényalapok vagyona 0,5 százalékkal kevesebb lett, 236 milliárd forint volt április végén. A tőkevédett alapokba 5,9 milliárdnyi tőke áramlott be, de a hozamokkal együtt a vagyon 0,5 százalékkal csökkent 493 milliárd forintra.
Az ingatlanalapokban 3,6 milliárd forintot helyeztek el a befektetők áprilisban és a hozamok is pozitívak voltak, így összességében 1,1 százalékkal 445 milliárd forintra nőtt a kategória összvagyona. Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapoknál 1,6 milliárd forintnyi tőkekiáramlás volt tapasztalható, a vagyon így 135 milliárd forintra csökkent.