Indul a 4,3 milliárdos alsó-szabolcsi szennyvízberuházás
Indul a 4,3 milliárd forint értékű alsó-szabolcsi szennyvízberuházás, melynek keretében Nyírteleken, Tiszadobon, Tiszaeszláron és Tiszalökön épül ki a teljes csatornarendszer - jelentette be Gömze Sándor, Tiszalök polgármestere, a négy település vízi közműtársulatának vezetője hétfőn Nyírteleken, ahol aláírták a fejlesztés első szakaszának kivitelezői szerződését.
Magyar László, Nyírtelek polgármestere közölte: az építkezés első ütemében 2,9 milliárd forintért a Nyíregyházával szomszédos kisvárosban és Tiszadobon kezdődik az építkezés.
A kiviteli tervek elkészítése után legkésőbb jövő tavasszal indul a munka, melyet a nyíregyházi KE-VÍZ 21 Zrt. és a Zemplénkő Kft. végezhet. Gömze Sándor hozzátette: Tiszalök és Tiszaeszlár esetében közbeszerzési kifogás miatt egyelőre el kellett halasztani a szerződés aláírását az ottani kivitelezővel, de remélik, hogy hamar lezárul a vita, s a két településen is megépül a szennyvízhálózat 2015. júniusáig. Magyar László tájékoztatása szerint a 7100 lakosú Nyírteleken 1,3 milliárd forintért bővítik a meglévő vezetékrendszert, valamint a szennyvíztisztító-telepet, s további 1300 lakást kötnek majd rá a hálózatra. A településen összesen 39 kilométer hosszú új csatornát építenek. Bán György, Tiszadob polgármestere elmondta: a 2900 lakosú községben 1,6 milliárd forintért épülhet közel 32 kilométer hosszúságú vezeték-rendszer, illetve egy új szennyvíztisztító-telepet is létrehoznak. Valamennyi ingatlant, több mint ezret csatlakoztatnak majd a hálózathoz. Gömze Sándor tiszalöki polgármester közlése szerint az 5700 lakosú város kétharmadában korábban már kiépült a szennyvízhálózat, amit most fejleszthetnek. Növelik a tisztítótelep jelenlegi 550 köbméteres napi kapacitását 1200 köbméterre, hiszen ott tisztítják majd meg a szomszédos, 2800 lakosú Tiszaeszlár szennyvízét is. Tiszaeszláron jelenleg nincs csatornarendszer, ott az alsó-szabolcsi szennyvízberuházás második ütemében - Tiszalökkel egy időben - épülhet ki a teljes hálózat.
Gömze Sándor kitért arra is, hogy a 4,3 milliárd forint értékű beruházáshoz a négy alsó-szabolcsi település pályázat alapján 83,6 százalékos arányú európai uniós forrást kapott.